Strona startowa Rekrutacja 2018Galeria zdjec DLA MATURZYSTOW ! Kontakt

OFERTA 2018

Zbieramy zywnosc

Czlowiek jest wielki nie przez to, co ma,
lecz przez to, kim jest.
Nie przez to, co posiada,
Lecz przez to, czym dzieli sie z innymi.

/Jan Pawel II/

-- zobacz wszystkie zdjecia --

Zbieramy zywnosc

- pod takim haslem w miniony weekend spolecznosc szkolna Zespolu szkol nr 2 w Rypinie, we wspolpracy z prezesem rypinskiego PCK, panem Janem Zabornym, przeprowadzila akcje zbierania zywnosci dla najbardziej potrzebujacych uczniow szkoly.

Przez dwa dni (piatek, sobota) grupa 24 nauczycieli i 47 uczniow zachecala klientow supermarketow (siec Biedronka, Rypiniak, Blaszak), aby zechcieli wesprzec innych, ktorych z roznych przyczyn nie stac na swiateczny zakup produktow spozywczych.

Od wczesnego ranka, od 8.00 do godz.18.00 mieszkancy naszego powiatu mieli szanse otworzyc swe serca, a poprzez stojacych z koszami wolontariuszy - dostrzec i uslyszec tych, ktorzy prosza najciszej: ubogie dzieci i ich rodziny.
-Hojnosc mieszkancow naszego miasta przeszla nasze oczekiwania. Ludzie ochoczo i bez specjalnej zachety z naszej strony, wkladali do koszy przerozne produkty: cukier, olej, make, konserwy, makaron, ale tez slodycze, swiateczne Mikolaje z czekolady - mowi jeden z nauczycieli zaangazowanych w akcje. To budujace widziec altruizm tylu ludzi, ktorzy nie podazali mechanicznie od kasy ku wyjsciu - dodaje.

Bilans swiatecznej zbiorki zywnosci byl imponujacy: zebrano ogromne ilosci produktow (ponizej zamieszczamy ich liste), ktore z pewnoscia pozwola niejednej rodzinie na przygotowanie swiatecznych potraw. - Szkola przygotowala 90 paczek, ktore, zgodnie z celem tej akcji, trafily do najbiedniejszych uczniow naszej szkoly,. Pragne szczerze podziekowac tym wszystkim - nauczycielom i uczniom- ktorzy poswiecili swoj czas i zaangazowali sie w zbiorke. W imieniu calej szkoly, zwlaszcza w imieniu obdarowanych, szczegolne podziekowania kieruje do wszystkich ludzi dobrej woli i wielkiego serca, ktorzy postanowili dostrzec potrzeby innych, uczniow naszej szkoly. Pragne takze podziekowac panu Janowi Zabornemu, prezesowi PCK, bo to dzieki jego inicjatywie podjelismy akcje, tak pomyslnie zakonczona- mowi dyrektor ZS nr 2, Henryk Jan Kielkowski.

Po raz kolejny okazalo sie, ze, aby podzielic sie z innymi - wcale nie trzeba miec wiele; wystarczy wyobraznia milosierdzia. Coraz wiecej jest osob biednych, zyjacych w ubostwie, ale paradoksalnie rosnie tez spoleczna solidarnosc i pragnienie podzielenia sie tym, co mamy. I tylko ci, ktorzy sprobowali przezwyciezyc sklonnosc do egoistycznego widzenia rzeczywistosci, wiedza, co to znaczy radosc z dawania.

Lista zebranych produktów - kliknij w Czytaj wiecej

[2011-12-11 16:52:08 ;mk]   [Czytaj Wiecej]   Komentarz[0]
Licealiada - zdjecia
Ostatnia aktualizacja strony - dodano nowe zdjecia

Licealiada 2011

[2011-11-29 21:02:32 ;mk]   [Czytaj Wiecej]   Komentarz[0]
Otwarcie basenu - zdjecia

04.11.2011 Odbylo sie otwarcie Rypinskiego Centrum Sportu. Zobacz zdjecia z uroczystosci.

[2011-11-09 00:11:31 ;mk]   [Czytaj Wiecej]   Komentarz[0]
Strona RYPINSKIEGO CENTRUM SPORTU
Powstala oficjalna strona Rypinskiego Centrum Sportu. Znajdziesz tam wszelkie informacje na temat obiektu, galerie zdjec oraz cennik.

Adres strony: rcs.zs2rypin.pl/

Kliknij tutaj: -> wchodze
[2011-11-04 12:25:44 ;mk]   [Czytaj Wiecej]   Komentarz[0]
Poznaj naszych pierwszoklasistow !
W serwisie Absolwenci ZS nr 2 zamieszczono zdjecia naszych nowych uczniow.

Liceum ogolnoksztalcace
Liceum profilowane
Zasadnicza Szkola Zawodowa

[2011-10-24 10:13:00 ;mk]   [Czytaj Wiecej]   Komentarz[0]
13.10.2011r - Ogloszenie o przetargu nieograniczonym
13.10.2011r
Ogloszenie o przetargu nieograniczonym o wartosci powyzej 14.000 euro a ponizej 4.845.000 euro, ktorego przedmiotem jest sprzedaz i dostawa artykulow zywnosciowych
do stolowki Zespolu Szkol nr 2 w Rypinie

Ogloszenie o przetargu znajduje sie w dziele Przetargi ->Aktualne
[2011-10-13 08:01:06 ;mk]   [Czytaj Wiecej]   Komentarz[0]
Dzien otwarty na obiekcie hali sportowej i basenu

W dniu 16 pazdziernika (niedziela) w godzinach 11:00- 15:00 burmistrz Pawel Grzybowski i starosta Marek Tyburski

zapraszaja wszystkich mieszkancow

na dzien otwarty na obiekcie hali sportowej i basenu przy Zespole Szkól Nr 2 im. Unii Europejskiej w Rypinie.

[2011-10-12 16:18:46 ;mk]   [Czytaj Wiecej]   Komentarz[0]
Otrzesiny klas pierwszych - zdjecia
[2011-09-26 10:18:41 ;mk]   [Czytaj Wiecej]   Komentarz[0]
Informacja w zwiazku z ogloszonym konkursem na stanowisko kierownika Hali Sportowej i Basenu
INFORMACJA

Informujemy, ze w zwiazku z ogloszonym konkursem na stanowisko kierownika Hali Sportowej i Basenu przy Zespole Szkol nr 2 w Rypinie dokumenty aplikacyjne zlozylo dziewiec osob.

Wszystkie osoby spelnily wymagania formalne. Zlozone oferty pod wzgledem formalnym byly kompletne - zlozone dokumenty ilosciowo byly zgodne z ogloszeniem. Przedstawione przez kandydatow koncepcje prowadzenia obiektu jak rowniez wizja udostepniania hali, basenu oraz pozostalych czesci obiektu uczniom szkol z terenu powiatu nie spelnily oczekiwan i nie zapewniaja sprawnego funcjonowania kompleksu.

W zwiazku z powyzszym nie wyloniono kandydata na w/w stanowisko.

(Tresc informacji w formie pdf )

Dyrektor Zespolu Szkol nr 2 w Rypinie
mgr Henryk Jan Kielkowski