Strona startowa Rekrutacja 2024Galeria zdjec DLA MATURZYSTOW ! Kontakt

OFERTA 2024

Projekt „Dobry zawód – Lepsza przyszłość”

informacje o projekcie - zobacz plakat projektu

Celem projektu realizowanego przez Powiat Rypiński w partnerstwie z Gminą Miasta Rypin jest podniesienie jakości i efektywności kształcenia zawodowego poprzez współpracę 15 techników, 1 ZSZ oraz 1 Liceum Plastycznego (LP) z otoczeniem społeczno-gospodarczym w zakresie dostosowania kształcenia do potrzeb rynku pracy w terminie od 01.02.2018 do 30.09.2019.

Wsparciem w projekcie zostanie objętych 660 uczniów, 10 nauczycieli kształcenia zawodowego oraz 15 techników, 1 ZSZ i 1 LP, funkcjonujących w: ZS nr 2 im. Unii Europejskiej w Rypinie, ZS nr 3 im. Bogdana Chełmickiego w Rypinie, ZS nr 4 im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu oraz Zespole Szkół Miejskich w Rypinie.

Główną grupę docelową stanowią uczniowie kształcący się w zawodach - technik: ekonomista, logistyk, informatyk, mechatronik, usług fryzjerskich, żywienia i usług gastronomicznych, technologii żywności, mechanizacji rolnictwa, agrobiznesu, mleczarstwa, cyfrowych procesów graficznych, geodeta, pojazdów samochodowych, architektury krajobrazu, budownictwa, ZSZ: kucharz, sprzedawca i klasy wielozawodowe oraz Liceum Plastycznego - specjalność: reklama wizualna, projektowanie graficzne, fotografia artystyczna. Grupę docelową stanowią również nauczyciele przedmiotów zawodowych.

Uczniowie zostaną objęci następującymi formami wsparcia: zajęcia pozalekcyjne przygotowujące do egz. zaw. oraz zajęcia warsztatowe podnoszące umiejętności praktyczne uczniów, kursy i szkolenia warsztatowe ukierunkowane na podniesienie kompetencji i zdobycie kwalifikacji zawodowych, wizyty studyjne u pracodawców, wyjazdy zawodoznawcze, zajęcia na uczelniach wyższych, wyjazdy na targi branżowe oraz staże zawodowe dzięki którym uczniowie zdobędą nowe umiejętności praktyczne na konkretnym stanowisku pracy.

Wszystkie działania podjęte w projekcie mają na celu ułatwienie w przyszłości podjęcia pracy zawodowej. Nauczyciele uaktualnią swoją wiedzę i podniosą własne kompetencje zawodowe poprzez uczestnictwo w kursach i szkoleniach oraz podjęcie studiów podyplomowych.

W ramach projektu zostaną doposażone pracownie zawodowe zgodnie z listą MEN.

> Deklaracja uczestnictwa w projekcie.pdf

> Oswiadczenie uczestnika projektu.pdf